Δεν αντιλέγω, αλλά…

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ομίλου Επιχειρηματολογίας του σχολείου μας (Μαρία-Μαγδαληνή Καπέλλα, Οδυσσέας Κασκαρίδης, Μαρία Μακρίδου, Μαριάννα Μιχαλούδησυμμετείχαν το Σάββατο 17/02/2024 στο 1ο Φεστιβάλ Αντιλογίας, που διοργάνωσαν τα εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη και το 2ο Γυμνάσιο Ευκαρπίας. Εκεί εργάστηκαν ομαδικά, ακόνισαν τη σκέψη τους και  πήραν μέρος σε φιλικούς αγώνες Λόγου - Αντιλόγου με συμμαθητές τους από άλλα σχολεία. Θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την πολύ καλή τους εμφάνιση στους αγώνες  και ιδιαίτερα στην μαθήτριά μας Μαρία-Μαγδαληνή Καπέλλα, της Β΄ τάξης, που διακρίθηκε ανάμεσα στους είκοσι καλύτερους ομιλητές της διοργάνωσης καταλαμβάνοντας τη 12η θέση! Η σημερινή εμπειρία ήταν πολύ ευχάριστη για όλους μας και ανυπομονούμε να την ξαναζήσουμε!

Εκτός από την υπεύθυνη του Ομίλου, Αθανασία Τιμπλαλέξη, τα παιδιά ενισχύθηκαν και εμψυχώθηκαν από την εκλεκτή συνάδελφο και πολύπειρη στους αγώνες επιχειρηματολογίας, κ. Μαλαματένια Αλατά, την οποία ευχαριστούμε πολύ για την παρουσία και την πολύτιμη  βοήθειά της!