ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ

Το Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018  (9.00 π.μ. - 18.00 μ.μ.) η ομάδα επιχειρηματολογίας του σχολείου μας συμμετείχε στους 3ους Περιφερειακούς Αγώνες επιχειρηματολογίας/Αντιλογίας που διοργανώθηκαν στο 1ο ΓΕΛ του Αγίου Αθανασίου και στου οποίους συμμετείχαν 25 Γενικά Λύκεια της Κεντρικής Μακεδονίας.

Η ομάδα μας νίκησε- από τη θέση του αντιλόγου - και στους δύο αγώνες που έγιναν , στον πρώτο την ομάδα του 1ου ΓΕΛ Χαλκηδόνας και στον δεύτερο την ομάδα του 1ου ΓΕΛ ΑΝΑΤΟΛΙΑ !

Έτσι κατέκτησε  την ΤΡΙΤΗ θέση στην γενική κατάταξη και πήρε  την μεγαλύτερη βαθμολογία από όλες τις ομάδες στον πρώτο αγώνα!

Οι μαθήτριες που αποτελούν την υπέροχη και ακαταπόνητη αυτή ομάδα είναι με αλφαβητική σειρά:

Γλυνού Μαρία Γ1, Σάβιακλη Φωτεινή Γ3, Σιδέρη Θεοδώρα Γ3 Τσότσου Τάνια Γ3

Οι καθηγήτριες που προπονούν την ομάδα και συμμετέχουν στο πολιτιστικό αυτό πρόγραμμα (ΟΜΙΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ) είναι η κ. Μ. Αλατά και η κ. Κ.Πασχαλιά.

Η προσπάθεια συνεχίζεται!

Σας περιμένουμε το Μάιο στο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΠΑΙΔΕΙΑΣ του Δήμου όπου και θα συμμετέχουμε με πολύ καλές προοπτικές!