ΤΟ 4ο ΓΕ.Λ. ΕΥΟΣΜΟΥ... ΕΧΕΙ ΦΩΝΗ!

Το σχολείο μας, στο πλαίσιο του προγράμματος  EUROPEAN SCHOOL RADIO,  επισκέφτηκε την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2017 το στούντιο του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και με αφορμή την ταινία «Μια καρδιά για δύο» που ετοιμάζουν μαθητές και μαθήτριές του μίλησαν για τον ρατσισμό και τις φυλετικές διακρίσεις

Η ομάδα των παρουσιαστών αποτελούνταν από :

ΣΙΔΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ -ΣΑΒΙΑΚΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

ΣΩΤΗΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ -ΤΣΑΝΤΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΜΠΙΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ-ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗ

ΒΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΗ-ΠΑΡΑΣΛΑΡΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

Η ομάδα των συντακτών αποτελούνταν από :

Αρχισυντάκτρια: ΣΙΔΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ

Συντάκτες: ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ, ΔΗΜΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΕΥΔΕΡΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ, ΝΑΣΤΟΥ ΖΗΝΑ, ΛΑΝΑΡΗ ΜΙΧΑΛΗ. Να σημειωθεί ότι τα παιδιά-παρουσιαστές  συμμετείχαν και στη σύνταξη των κειμένων.

Η ομάδα των μουσικών παραγωγών και προώθησης απαρτιζόταν από :

ΑΒΡΑΜΗ ΓΙΟΥΛΗ, ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ, ΔΗΜΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟ, ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΔΗΜΗΤΡΗ, ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΚΑΜΠΑΝΤΑΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΣΤΕΛΛΑ, ΜΠΟΔΙΤΣΟΠΟΥΛΟ ΗΛΙΑ, ΜΠΟΥΡΑΝΗ ΘΑΛΕΙΑ καιΝΤΟΥΡΜΠΑΛΚΟΥ ΑΛΚΗ.

Στο σποτ της εκπομπής ακούστηκε η φωνή της μαθήτριας Γιανναράκη Ελένης

Το τελευταίο ορχηστρικό κομμάτι της εκπομπής είναι μια σύνθεση των μαθητών Παπαδοπούλου Ελένης και Λαδά Αθανασίου.

Υπεύθυνες Καθηγήτριες:

Χατζηαναστασίου Θεοδώρα