ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΜΕ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ!

Με το δεξί ξεκίνησαν την Τρίτη 24/1/17 τις υποχρεώσεις τους στο μπάσκετ τα αγόρια του σχολείου μας στο πλαίσιο του Σχολικού Πρωταθλήματος Μπάσκετ Δυτικής Θεσσαλονίκης. Συγκεκριμένα, τα λιοντάρια του Δεκάκη, ο οποίος σημειωτέον παρέδωσε σεμινάρια κοουτσαρίσματοςστον όμιλο των Αμπελοκήπων, παίζοντας με ψυχή νίκησαν το αξιόμαχο συγκρότημα του 1ου Ε.ΠΑΛ. Κορδελιού με 34-32, συνεχίζοντας έτσι στην επόμενη φάση. Να σημειωθεί ότι την τελευταία επίθεση είχαν οι παίκτες του 1ου Ε.ΠΑΛ., αλλά η καλή άμυνα της ομάδας μας απέτρεψε το τελικό σουτ, κάτι που οδήγησε σε ξέφρενους πανηγυρισμούς!!! " Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά",δήλωσε μετά τον αγώνα ο κ. Δεκάκης. "Για μια ακόμη φορά οι αθλητές μας έπαιξαν έξυπνα, έκλεισαν τους διαδρόμους στους αντιπάλους και με αιφνιαδιασμούς πέτυχαν τη νίκη, που θα μας βοηθήσει ψυχολογικά για τη συνέχεια".

4ο ΓΕ.Λ. ΕΥΟΣΜΟΥ (Δεκάκης Στ.): Γιαννόπουλος, Γιόρτσιος, Δρακόπουλος, Καγιογλίδης Καραφουλίδης, Κεχαγιάς Γ., Λαγούρος, Μπεκίρι, Πασχαλίδης.